Węże Techniczne

Węże techniczne są alternatywą dla rurociągów. Charakteryzują się dużą elastycznością i wytrzymałością. Ich ogromną zaletą jest łatwość montażu. W zależności od przeznaczenia, ich budowa jest inna. Co ważne, węże techniczne eliminują drgania i ruch instalacji. Znajdują one zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Węże przemysłowe Węże techniczne występują w zamkniętych i kompletnych układach wraz z obejmami […]

Węże techniczne są alternatywą dla rurociągów. Charakteryzują się dużą elastycznością i wytrzymałością. Ich ogromną zaletą jest łatwość montażu. W zależności od przeznaczenia, ich budowa jest inna. Co ważne, węże techniczne eliminują drgania i ruch instalacji. Znajdują one zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Węże przemysłowe

Węże techniczne występują w zamkniętych i kompletnych układach wraz z obejmami i złączami. Dobór właściwych elementów układu jest bardzo istotny. Dzięki odpowiednich złącz gwarantuje szczelność węży.  Proponowane akcesoria można podłączyć do istniejących już instalacji lub pomp i beczkowozów. Węże przemysłowe są odporne na działanie szkodliwych substancji używa się do pracy w tzw. trudnych warunkach. Chodzi przede wszystkim o czynniki chemiczne, o podwyższonej temperaturze oraz dymy spawalnicze. Konstrukcja węża zapewnia bezpieczną i wydajną pracę. Producenci węży technicznych używają do produkcji materiałów z nowoczesnych tworzyw sztucznych. Jednym z typów węży przemysłowych są węże odciągowe, służące do odprowadzania gazów i oparów różnych substancji. Charakteryzują się one dużą lekkością i elastycznością. Często stosowane są węże chemoodporne, wytrzymałe i odporne na działanie żrących substancji. Poza tym, przy instalacji wentylacji używa się węży termoizolacyjnych, zapobiegających utracie ciepła.

Węże rolnicze

W rolnictwie używa się m.in. węży do środków ochrony roślin i oprysków. Są one odporne na działanie szkodliwych, żrących substancji. Poza tym często spotykane są węże do wody. Mają one charakterystyczną, zieloną barwę i są odporne na wodę o różnej temperaturze. Węże igielitowe robi się z najwyższej klasy PCV. Są one giętkie i odporne na wiele czynników wg tabeli odporności chemicznych. Używa się ich do przepływu powietrza, środków ochrony roślin i lekkich chemikaliów. Węże techniczne zbrojone posiadają oplot tekstylny. Używa się ich do przesyłania wody, sprężonego powietrza, kwasów i zasad.

Węże stosowane w przemyśle spożywczym.

Ścianki węży używanych w przemyśle spożywczym wykonane są z materiałów obojętnych na smak substancji transparentnych. Tworzywo musi być także bezpieczne dla zdrowia człowieka. Tworzywo użyte do produkcji elementów musi mieć odpowiednią jakość określoną w dyrektywie Unii Europejskiej i FDA.

Ludzie z Polecenia
Nazwa Banku Nazwa Konta Numer Konta 6 Cyfrowy Numer Konta IBAN BIC/Swift
Alior Bank S.A. Natalia Galus 19249000050000400012517258