INSTALACJA KUCHNI – 7 ZASAD MONTAŻU MEBLI KUCHENNYCH

Jak szybko poradzić sobie ze skręceniem mebli kuchennych? Jak nie zniszczyć elementów montażowych i dobrze dopasować do siebie poszczególne części? Najprościej będzie wykonać daną pracę z pomocą fachowca, dla którego instalacja kuchni to chleb powszedni! A jeśli nie mamy obok siebie takiej osoby koniecznie dobrze przyjrzyjmy się instrukcji, jaką do całego zestawu dołączył producent. Wraz […]

Jak szybko poradzić sobie ze skręceniem mebli kuchennych? Jak nie zniszczyć elementów montażowych i dobrze dopasować do siebie poszczególne części? Najprościej będzie wykonać daną pracę z pomocą fachowca, dla którego instalacja kuchni to chleb powszedni! A jeśli nie mamy obok siebie takiej osoby koniecznie dobrze przyjrzyjmy się instrukcji, jaką do całego zestawu dołączył producent. Wraz z naszymi 7 zasadami montażu, instalacja będzie dla każdego bardzo łatwym zadaniem.

Po czym rozpoznamy, że nasze meble są skręcone źle?

Przyjrzyjmy się swojemu zestawowi i zwróćmy uwagę na:

Rząd szafek wiszących i stojących – brzegi poszczególnych segmentów powinny do siebie przylegać, każda pozostawiona przestrzeń lub przesunięcie szafki odrobinę do przodu, lub do tyłu będzie wyglądało mało estetycznie.

Równość blatu – aby przygotowywanie posiłków było wykonywane w wygodnych warunkach, konieczne jest otrzymanie równej powierzchni blatu. Jeśli jedna z części zestawu będzie osadzona niżej, a druga na małym podwyższeniu, wszystkie postawione na blacie przedmioty stracą mocne oparcie.

Zawiasy – niektóre z drzwiczek mogą otwierać się tylko w zakresie określonego kąta, oznacza to, że zawiasy zostały źle przymocowane do futryny; z czasem ulegną one uszkodzeniu, a drzwiczki będą nieco opadać.

Kilka zasad, których powinniśmy przestrzegać podczas montażu szafek:

1. Rozpakujmy wszystkie kartony – tak, aby posegregować dokładnie elementy konstrukcyjne szafek – i stwórzmy odpowiednie zestawy akcesoriów. Śrubki ułóżmy obok siebie, nakrętki przy nakrętkach. W czasie ich wkręcania nie będziemy poszukiwać za każdym razem kolejnego małego elementu.

2. Upewnijmy się, ile osób będzie niezbędnych do połączenia wszystkich elementów w zestaw. W niektórych przypadkach będą to 2 osoby.

3. Zadbajmy o narzędzia domowe, które mogą się nam przydać. Z pewnością będzie to młotek, śrubokręt czy klucz imbusowy.

4. Przed podjęciem działań, sprawdźmy ściany oraz podłogę, w których zakresie będą przeprowadzane prace. Powinny być one równe, wykonane z takich materiałów, by można było w nich umieścić odpowiednie mocowanie. Zwróćmy również uwagę na rozłożenie gniazd elektrycznych.

5. Instalacja kuchni zawsze powinna zostać rozpoczęta od wieszania szafek ściennych, a w przypadku segmentu stojącego zacznijmy zabudowywać narożnik. Nie ograniczymy sobie swobody ruchów.

6. Jeśli w segmencie meblowym nie pozostawiono otworów na odpływy, będzie trzeba je wykonać za pomocą wyrzynarki.

7. Jeśli pomiędzy meblami a ścianą pozostaną szczeliny – można je zabudować elementami wykończeniowymi w kolorze frontów szafki.

Pamiętajmy: ostatnim etapem prac związanych z instalacją mebli kuchennych jest podłączenie wody, gazu i urządzeń elektrycznych. Ten zakres prac lepiej pozostawić wykwalifikowanym osobom.

Monterzy specialisci kliknij tutaj

Ludzie z Polecenia

Zostaw Komentarzquestion_answer

Nazwa Banku Nazwa Konta Numer Konta 6 Cyfrowy Numer Konta IBAN BIC/Swift
Alior Bank S.A. Natalia Galus 19249000050000400012517258