Hydraulik – jak nim zostać?

Hydraulik to jeden z wysoko cenionych zawodów – konkretny fach, który pozwala znaleźć dobrą posadę. Podstawowy zakres obowiązków osób wykonujących tę pracę sprowadza się do montażu i napraw instalacji hydraulicznych, np. centralnego ogrzewania. Hydraulik jest również odpowiednią osobą, jeżeli chodzi o montaż, konserwację lub naprawę instalacji wodociągowej. Jeżeli jesteś zainteresowany zdobyciem konkretnego zawodu, to sprawdź, […]

Hydraulik to jeden z wysoko cenionych zawodów – konkretny fach, który pozwala znaleźć dobrą posadę. Podstawowy zakres obowiązków osób wykonujących tę pracę sprowadza się do montażu i napraw instalacji hydraulicznych, np. centralnego ogrzewania. Hydraulik jest również odpowiednią osobą, jeżeli chodzi o montaż, konserwację lub naprawę instalacji wodociągowej. Jeżeli jesteś zainteresowany zdobyciem konkretnego zawodu, to sprawdź, jak zostać hydraulikiem.

Hydraulik – opis zawodu

Do zadań hydraulika należy instalowanie, naprawa i konserwacja instalacji hydraulicznych, czyli: centralnego ogrzewania, kanalizacyjnej i wodociągowej. To również on jest odpowiedzialny za dokonywanie regularnych przeglądów rur doprowadzających m.in. wodę do budynków.
Wezwanie hydraulika będzie najlepszym krokiem wówczas, gdy niezbędne jest podłączenie nowego sedesu lub dokonanie napraw np. zlewu.

Jak zostać hydraulikiem?

Osoby zainteresowane wykonywaniem w przyszłości prac zarezerwowanych dla hydraulików powinny ukończyć np. szkołę o profilu hydraulicznym. W tej szkole uczeń może poznać podstawowe informacje z zakresu np. tego, jak w różnych sytuacjach reagują płyny. To jednak niejedyna możliwość.

Na rynku działa wiele firm organizujących kursy dla przyszłych hydraulików. Biorąc udział w takim kursie, szybko można zdobyć podstawy teoretyczne. Niezależnie jednak od ukończonej szkoły czy szkolenia przyszły hydraulik musi liczyć się z tym, że będzie musiał uczyć się od starszych stażem kolegów. W ten sposób nabędą praktyczne umiejętności. Większość niedoświadczonych hydraulików preferuje pracę w grupie lub pod okiem wyszkolonych i mających już spore doświadczenie osób.

Kto nadaje się na hydraulika?

O wykonywaniu czynności zarezerwowanych dla hydraulików powinny pomyśleć osoby zainteresowane posiadaniem konkretnego fachu. Z pewnością przyda się umiejętność logicznego myślenia i kojarzenia faktów. Hydraulik powinien umieć przewidzieć skutki swoich działań i zawsze planować swoje czynności. To praca dla osób rozważnych, które potrafią działać zgodnie z procedurami i zgodnie z harmonogramem.

Przyszły hydraulik powinien mieć też świadomość tego, że będzie zmuszony pracować o różnych godzinach. Ponieważ awaria może zdarzyć się zarówno w dzień, jak i w nocy, to hydraulik musi być przygotowany do pracy niezależnie od godziny.

Hydraulik na co dzień obcuje z różnymi klientami. Poza komunikatywnością powinien wykazać się również cierpliwością, umiejętnością słuchania i doradzania. Zdarza się, że klienci, np. właściciele nieruchomości, poszukują profesjonalnej porady u hydraulików. Z tego też względu hydraulik powinien umieć nie tylko rozwiązywać problemy, lecz także rozwiewać wątpliwości swoich klientów.

Zarobki hydraulika.

Wynagrodzenie hydraulika zależy od firmy, w której on pracuje i tego, gdzie znajduje się jej siedziba. Zdecydowanie lepiej zarabiają hydraulicy świadczący usługi w dużych miastach – oni mogą liczyć na największą ilość klientów. W efekcie ich pensja może być wyższa niż ich kolegów po fachu pracujących w znacznie mniejszych miejscowościach.

Ile zarobi hydraulik na etacie? Wyjściowym wynagrodzeniem jest 2200zł brutto, Ale nie brakuje osób, które pracują za najniższą pensję. Takie osoby nie mają jednak doświadczenia, czyli wystarczającej wiedzy, by móc pracować samodzielnie. Znacznie więcej zarobią ci hydraulicy, którzy nie będą potrzebować wsparcia osób trzecich – oni mogą liczyć na wynagrodzenie w okolicach 4000 zł.

Osoby zatrudnione na etacie mogą często korzystać z dodatkowych benefitów. Do najpopularniejszych należy udostępnienie pracownikowi przez pracodawcę służbowego telefonu komórkowego i samochodu.

Na wysokie wynagrodzenie mogą liczyć również ci hydraulicy, którzy zdecydują się prowadzić działalność gospodarczą. By jednak otworzyć firmę, niezbędne jest posiadanie konkretnych umiejętności i przede wszystkim doświadczenia.

Praca dla hydraulika.

Hydraulicy nie powinni narzekać na brak pracy. Poza zatrudnieniem na etacie mają możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej i służenia swoją wiedzą zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym.

Plusy i minusy pracy jako hydraulik.

Hydraulik to konkretny zawód. Jeżeli jesteś zainteresowany wyspecjalizowaniem się w tej dziedzinie, powinieneś poznać zalety i wady tego fachu.

Plusy to:
konkretny zawód, na który zawsze będzie zapotrzebowanie,
dobre zarobki,
możliwości rozwoju.

Minusy to:
konieczność zdobycia doświadczenia przed rozpoczęciem pracy na samodzielnym stanowisku,
bardzo odpowiedzialna praca – nawet najmniejszy błąd może doprowadzić do kosztownej awarii.

Twój Hydraulik na Ludzie z Polecenia – Klinknij Tutaj!

Ludzie z Polecenia

Zostaw Komentarzquestion_answer

Nazwa Banku Nazwa Konta Numer Konta 6 Cyfrowy Numer Konta IBAN BIC/Swift
Alior Bank S.A. Natalia Galus 19249000050000400012517258